İyi Kalpli Çoraplar!


Bakırköylüler Derneği'nin iyilik ziyaretlerinin ikinci durağı Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) oldu. Derneğin Ataköy'deki merkezine yapılan ziyarette aynı ilçede yer alan iki dernekle ilgili karşılıklı görüş ve bilgi alışverişi yapıldı. TOFD Başkanı Semra Çetinkaya, kendinden hareketle omurilik felçlilerinin günlük yaşamda karşılaştığı durumlar ve sorunlar hakkında içten açıklamalar yaptı. Dernekte kadrolu çalışan üç genç görevli de TOFD'nin ve bir işyerinde çalışmanın hayatlarındaki dönüştürücü etkisine değinerek, "Hiçkimseden farkımız yok. Biz de çalışabiliyor, eğlenebiliyor ve aşık olabiliyoruz. Engelli değil, engellenen durumundayız. Hayatlarımız engellenmediği sürece sorun yok." dediler. 

Sivil toplum kuruluşları arasında başarılarıyla dikkat çeken TOFD, merhum başkan Ramazan Baş ve şimdiki başkan Semra Çetinkaya liderliğinde omurilik felçlilerinin eğitim, sanat, ekonomi açısından gelişimleri için durmaksızın çalışıyor. Derneğe bağlı Beylikdüzü Gürpınar Hüsnü Ayık Bakım Merkezi'nde kimsesiz ve bakıma muhtaç engellilere ücretsiz yatılı hizmet veriliyor. Derneğin yardım ve bağışlarla ayakta kalabilmesi bu anlamda da çok değerli.  Bakırköylüler Derneği Tiyatro Atölyesi'nin "Bir Mevsim Tut İçinden" adlı oyunu, Mayıs ayında TOFD yararına sahnelenecek. 

TOFD'nin yeni dönem başkanı Semra Çetinkaya, Ramazan Baş ile başladıkları yola başarıyla devam ediyor.

DÜNYANIN EN İYİ ÇORABI BURADA!

TOFD için zaman zaman kampanya ve etkinlikler düzenleniyor. Plastik kapak kampanyası en bilinenlerden biri. Geçtiğimiz günlerde de ünlü tasarımcıların imzasıyla "Dünyanın En İyi Çorabı" projesi gerçekleştirildi. 

Çoraplar,  www.dunyanineniyicorabi.com ve www.tofddukkan.com adreslerinin yanı sıra www.trendyol.com gibi büyük alışveriş sitelerinde de 28.90 TL'ye satışa sunuluyor.

Bakırköylüler Derneği; arkada, soldan; Bensu Kaya, Başkan Nurdan Erdiş, Fikret Dilaverler ve Gülşen Balkan. TOFD; önde, Başkan Semra Çetinkaya (soldan ikinci) ve dernek çalışanları.

 

 

[zombify_post]


0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir