12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Başladı!


Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve bu sene 12.’si gerçekleşecek olan, Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 1 Temmuz akşamı “Gala Konser” ile açıldı. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan’ın açılış konuşmasını yaptığı  festival, bu sene de İstanbul Arkeoloji Müzesi  bahçesinin büyüleyici atmosferinde  sanatseverlerle buluşuyor. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde, 14  Devlet Opera ve Balesi solistinin sahneye çıktığı konserde; Wagner, Mozart, Rossini, Gounod, C. Saint-Saëns, Messenet, Bizet, Verdi, Puccini gibi ünlü bestecilerin eserlerinden seçkin örnekler seslendirildi. Konserin Orkestra Şefi,  Can Okan'dı.  

12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali kapsamında 4 Temmuz Pazar akşamı Barok dönem eserlerinden seçkin antik arya ve düetlerin seslendirileceği "Barok Konseri" düzenleniyor.

8-10-11 Temmuz (Perşembe, Cumartesi, Pazar) akşamları ise  bir festival geleneği olan ve geçtiğimiz sene yeni rejisi ile ilk kez sahnelenen Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma” operası sanatseverlerle buluşuyor.

www.operabale.gov.tr

[zombify_post]


0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir