Arada Kalmak…


Hayat sürecinde zaman zaman arada kalmak, pek çok tanımsız duyguyu beraberinde getirir. Anlatılamayan, anlaşılamayan pek çok duygu bu sıkışmışlıklarda yoğunlaşır.  Coşar Kulaksız’ın “insanın arada kalmışlık duygusunu” yorumladığı fotoğraflarından oluşan "Arada" başlıklı sergisi, 14 Ekim’e kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire’de sergileniyor. Editoryal konsept ve sergi tasarımını Bülent Erkmen’in yaptığı ve metin yazılarını Gonca Özmen’in yazdığı “Arada / Coşar Kulaksız Fotoğrafları” kitabı da aynı zamanda sunuluyor.

2017 yılında Çin’de gerçekleştirilen Dali Fotoğraf Festivali’ne ve İngiltere'nin önde gelen uluslararası çağdaş fotoğrafçılık festivali Format Festival Derby 2023’e katılan ilk ve tek sanatçımız olan Coşar Kulaksız’ın yeni sergisi, üç yıllık bir çalışmanın ürünü. 

YALNIZLIK VE KARANLIK

Coşar Kulaksız’ın yalnızlık ve içindeki karanlıkla yüzleştiği “Unuttuklarımızı Özlediğimiz, Hatırladıklarımızdan Uzaklaştığımız Bir Oyun Bu’’ fotoğraf projesinin ardından içsel serüveninin devamı olan fotoğraflar, insanın karanlık ile aydınlık, medeniyet ile doğa, aşk ile nefret, geçmiş ile gelecek ve aynı kalmak ile değişmek gibi arada kalıp sıkışmış hissettiği duyguları fotografik olarak betimliyor. 

[zombify_post]


0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir